Czech English German Italian Polish Spanish
Hamr
Hamr - Kosky
Jez Pilař je 3 metry vysoký jez s kolmým spádem na 116km řeky Lužnice, nedaleko obce Hamr. Zvýšením vodní hladiny zajišťuje přívod vody pro umělý kanál Zlatá stoka.
Rybník Nový Kanclíř se nachází v blízkosti obce Hamr, cca 15 km jihovýchodně od Třeboně. Založen byl v roce 1542 při rozšiřování rybniční soustavy v okolí Chlumu u Třeboně.
V obci máme vybudováno Dětské hřiště s různými atrakcemi pro nejmenší.
SOPTÍCI – nejmladší hasiči z SDH Hamru (8/2016)
Veřejná zeleň v obci
Rok se s rokem sešel a je tady opět krásný betlém, který vyrobili hasiči a děti. Vánoce 2017. Foto: Jana Frühlingová

znak hamr

Znak a vlajka obce

Návrh symbolů obce byl zpracovaný uznávaným heraldikem Mgr. Janem Tejkalem.

Znak obce vychází z historických a geografických charakteristik obce. Základním figurálním motivem znaku je tzv. mluvící znamení znázorňující hamr, který vyjadřuje název obce. Heraldická reflexe hamru v jednoduché figurální zkratce sestává z kladiva, kovadliny a poloviny palečného kola. Tento základní figurální prvek je doplněn vlnitým dělením, které připomíná polohu obce na Koštěnickém potoce, v krajině rybníků a zejména rybníky na katastru obce.

Znak:

Vlnitě dělený šít. V horním červeném poli stříbrný chvostový hamr s polovinou palečného kola. Dolní pole pětkrát stříbrno-modře vlnitě dělené.

znak hamr1

Vlajka:

List tvoří sedm vodorovných pruhů, červený a střídavě bílé a modré, v poměru 10:1:1:1:1:1:1. V červeném pruhu bílý chvostový hamr s polovinou palečného kola. Poměr šířky k délce je 2:3.

vlajka hamr

© 2024 Obec Hamr | Prohlášení o přístupnosti | Registr oznámení | Prohlášení o použití cookies
webdesign 2013 Vladislav Sochna | Administrace | Přihlášení