Czech English German Italian Polish Spanish
Hamr
Hamr - Kosky
Jez Pilař je 3 metry vysoký jez s kolmým spádem na 116km řeky Lužnice, nedaleko obce Hamr. Zvýšením vodní hladiny zajišťuje přívod vody pro umělý kanál Zlatá stoka.
Rybník Nový Kanclíř se nachází v blízkosti obce Hamr, cca 15 km jihovýchodně od Třeboně. Založen byl v roce 1542 při rozšiřování rybniční soustavy v okolí Chlumu u Třeboně.
V obci máme vybudováno Dětské hřiště s různými atrakcemi pro nejmenší.
SOPTÍCI – nejmladší hasiči z SDH Hamru (8/2016)
Veřejná zeleň v obci
Rok se s rokem sešel a je tady opět krásný betlém, který vyrobili hasiči a děti. Vánoce 2017. Foto: Jana Frühlingová

znak hamr

Požární sport

X. ročník Memoriálu Františka Outlého - Hamr 25.8.2018

Vyhlášení výsledků Velké ceny Třeboňska 2015 v požárním útoku

V sobotu 17. října 2015 se sešla hasičská sportovní družstva mužů a žen v Majdaleně, aby se zúčastnila slavnostního vyhlášení výsledků "Velké ceny Třeboňska" v požárním útoku. Celý večer se staral o dobrou náladu a o kvalitní průběh oslav Sbor dobrovolných hasičů Hamr, jako pořádající kolektiv hasičů.
Program odstartoval v 18.30 hodin přivítáním všech soutěžících a rozhodčích, činitelů vedení této soutěže a videoprojekcí mapující její letošní průběh. Následovalo vyhlášení výsledků v kategorii ženy, poté muži, předání pohárů, putovních pohárů a pamětních předmětů soutěžícím kolektivům, rozhodčím a zasloužilým jednotlivcům.
V kategorii muži zvítězili borci ze Stříbřece před družstvem SDH Kolence následovaným kolektivem ze Slavošovic. V soutěži žen se na první příčce umístilo družstvo z Lásenice, na druhé z Chlumu u Třeboně a třetí z Lomnice nad Lužnicí.
O kulturní program se postarala taneční skupina Emoce, vystoupení tanečního souboru SDH Hamr Akvabely a DJ Dušan Prager svou hudební produkcí. Hosté akce se rozcházeli do svých domovů s nadějným očekáváním dalšího ročníku.

Za pořádající SDH Hamr: Jan Pumpr

Závody v Jarošově nad Nežárkou

V sobotu 10. října 2015 se od ranních hodin konal v areálu střelnice města Jarošov nad Nežárkou závod hasičské všestrannosti v kategoriích mladší a starší žáci, dorostenci a dorostenky jednotlivci, jenž je součástí celoroční hry Plamen. Ráno bylo trochu chladněji a a tak přijíždějící kolektivy mladých hasičů s radostí vystály frontu na teplý čaj, či hovězí vývar. S přibývajícím časem se však oteplilo a jednotlivé soutěžní hlídky vyrazily na trať tohoto závodu. Plnily úkoly ve střelbě na cíl, topografii, zdravotnické přípravě, uzlování, požárnické přípravě a překonávaly překážky po laně a zároveň běhu na 2 a více km. Po obědě, který každého jistě potěšil (tradiční vepřový řízek s bramborovým salátem), započala soutěž ve štafetě požárních dvojic. Tato sice patří do jarního kola soutěže Plamen, ale z časových důvodů se praktikuje již v části podzimní při závodu hasičské všestrannosti. Na jaře pak čekají na mladé závodníky štafety CTIF, štafeta 4x60 m a dále pak požární útok CTIF a královská disciplína požární útok.
Nejúspěšnějším kolektivem závodu hasičské všestrannosti pro rok 2015 ve hře Plamen se stalo družstvo v kategorii mladší ze Stráže nad Nežárkou, na 2. místě z Chlumu u Třeboně a na 3. místě z Kardašovy Řečice. V kategorii starší žáci na 1. a 2. místě skončila družstva ze Stráže nad Nežárkou a na 3. místě kolektiv z Hamru.

Za SDH Hamr: Jan Pumpr

Na snímku mládež z SDH Hamr.

7. ročník Memoriálu Františka Outlého

V sobotu 29. srpna 2015 se v Hamru konal již 7. ročník Memoriálu Františka Outlého, který patří do seriálu soutěží v požárním útoku "Třeboňské hasičské ligy". Celý předchozí týden hasiči z místního sboru připravovali vše potřebné pro zdárný průběh soutěže. Zakoupili nový velký stan pro případ, kdyby došlo k nepříznivé změně počasí. Od ranních sobotních hodin se činila děvčata, aby zajistila občerstvení pro soutěžící a návštěvníky akce a chlapi vytýčili na hřišti závodní dráhu pro požární útoky a parkoviště pro požární techniku. Vedoucí mládeže nacvičili se Soptíky novou ukázku zásahu na hořící byt a ti ji v přestávce soutěže návštěvníkům předvedli. Tří až šestiletí mladí hasiči (takzvaná přípravka) prokázali, že jsou velkou nadějí pro hasičský odkaz dobudoucna.
Po celý den přálo pořadatelům krásné slunné počasí, které doprovázela srdečná sportovní nálada. Návštěvníci Memoriálu Fr. Outlého si pochvalovali úroveň přípravy akce i bohaté občerstvení a vyjádřili zájem se této soutěže zúčastnit i příště.

Dosažené výsledky:
Muži: 1. Stříbřec 26,14; 2. Hamr A 27,43; 3. Mníšek 28,41
Ženy: 1. Lásenice 27,29; 2. Lomnice nad Lužnicí 27,63; 3. Hamr A 33,88
Finále muži: 1. Stříbřec 21,96; 2. Frahelž 25,84; 3. Hamr A 28,39
Finále ženy: 1. Staňkov 30,97; 2. Lomnice nad Lužnicí 31,16; 3. Lásenice 40,91

Za SDH Hamr: Jan Pumpr
FotoVáclav Lepič

Foto z akce

SDH Roseč upořádala noční soutěž dětských kolektivů v požárním útoku. Třetí příčku obsadilo domácí družstvo starších žáků z Roseče, druhou starší žáci Hamr A. Vítězem se stalo družstvo B z Hamru s časem 26,7 s. Děti obdržely diplomy, poháry, dětské šampaňské a další věcné ceny a cukrovinky. Máme velkou radost, že další sbor dobrovolných hasičů v okrese našel odvahu pro děti tuto soutěž uspořádat.

Za SDH Hamr: Jan Pumpr

Foto z akce

V sobotu 9. května 2015 se sešly dětské kolektivy požárního sportu hry Plamen, aby poměřily své síly a dovednosti v útoku CTIF, štafetě CTIF, štafetě 4x60 metrů s překážkami a v královské disciplíně požárním útoku, soutěži jednotlivců v Kardašově Řečici. Od ranních hodin se na účastníky hasičského klání usmívalo sluníčko, což potěšilo nejen je, ale především pořadatele, neboť poslední tři roky nazpět soutěžní den propršel. Nejúspěšnějším týmem se stali mladší a starší žáci ze Stráže nad Nežárkou, v kategorii starší žáci se na druhém místě umístilo družstvo z Hamru a na třetím místě družstvo z Nové Včelnice. V kategorii mladší žáci se na druhém místě umístilo družstvo z Chlumu u Třeboně a na třetím místě z Hamru.
V kategorii jednotlivci – mladší dorostenky se na prvním místě umístila Tomiová Diana, na druhém místě Suchánková Lenka a na třetím místě Viktorová Petra, všechny z SDH Hamr. V kategorii jednotlivci – starší dorostenky se na druhém místě umístila Bednářová Jana, rovněž z SDH Hamr.


Za SDH Hamr: Jan Pumpr

Foto z akce

 


 

Fotogalerie

 

© 2024 Obec Hamr | Prohlášení o přístupnosti | Registr oznámení | Prohlášení o použití cookies
webdesign 2013 Vladislav Sochna | Administrace | Přihlášení