Prohlášení přístupnosti

Při tvorbě těchto stránek byla zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle Pravidel tvorby přístupného webu připravené pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb. o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Web je tvořen podle specifikace XHTML 1.0 Strict a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah a forma jsou odděleny pomocí CSS. Web je tak možné používat na různých výstupních zařízeních. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, aby bylo možno písmo zvětšovat či zmenšovat pomocí prohlížeče.

Naprostá většina stránek obsahuje odkaz „Náhled pro tisk“, který zobrazí příslušnou stránku ve zjednodušeném textovém náhledu. Tisk stránky je pak umožněn pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

Dokumenty a formuláře ke stažení

Všechny dokumenty a formuláře ke stažení jsou k dispozici v obecném formátu PDF, pro jehož zobrazení doporučujeme rozšířit internetový prohlížeč o aplikaci Adobe Reader, která je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe.

Některé dokumenty a formuláře jsou kromě formátu PDF zároveň k dispozici ve formátech DOC, XLS apod., aby byla umožněna jejich přímá editace. Pro zobrazení a úpravu těchto dokumentů jsou nutné aplikace balíčku Microsoft Office, nebo OpenOffice.org. Balíček kancelářských aplikací OpenOffice.org je zdarma ke stažení na stránkách www.openoffice.cz. Pro zobrazení a tisk těchto dokumentů je možné použít i speciálních prohlížečů, které jsou zdarma ke stažení na stránkách společnosti Microsoft.

V případě jakýhkoliv problémů s přístupností obsahu či funkcionality webu kontaktujte prosím správce webu na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.