Czech English German Italian Polish Spanish
Hamr
Hamr - Kosky
Jez Pilař je 3 metry vysoký jez s kolmým spádem na 116km řeky Lužnice, nedaleko obce Hamr. Zvýšením vodní hladiny zajišťuje přívod vody pro umělý kanál Zlatá stoka.
Rybník Nový Kanclíř se nachází v blízkosti obce Hamr, cca 15 km jihovýchodně od Třeboně. Založen byl v roce 1542 při rozšiřování rybniční soustavy v okolí Chlumu u Třeboně.
V obci máme vybudováno Dětské hřiště s různými atrakcemi pro nejmenší.
SOPTÍCI – nejmladší hasiči z SDH Hamru (8/2016)
Veřejná zeleň v obci
Rok se s rokem sešel a je tady opět krásný betlém, který vyrobili hasiči a děti. Vánoce 2017. Foto: Jana Frühlingová

znak hamr

Kulturní akce 2015

Připravované vánoční akce

Sbor dobrovolných hasičů Hamr ve spolupráci s Obcí Hamr si Vás dovoluje seznámit a pozvat na níže uvedené vánoční akce.

pdfVíce...

Setkání důchodců 7. listopadu 2015

Obec Hamr zve srdečně důchodce na tradiční "Setkání důchodců", které se uskuteční v sobotu 7. listopadu 2015 od 14,00 hodin v Pensionu Hamr.
Setkání bude zpestřeno vystoupením Soptíků, k tanci a poslechu hraje p. Vondrák.
Těšíme se na Vaši účast.

V případě, že máte zájem o odvoz, kontaktujte kancelář OÚ Hamr – tel. 384 797 236 nebo 
p. Stelnerovou – tel. č. 733 793 770.

Zájezd do ZOO Dvůr Králové nad Labem - 24.10.2015

Sbor dobrovolných hasičů Hamr ve spolupráci s Obcí Hamr pořádá zájezd do ZOO Dvůr Králové. Jde o skupinový zájezd do ZOO, kde si každý z účastníků zakoupí vstupenku dle svého uvážení, využít lze zvýhodněných cen pro studenty, skupiny, děti či rodiny. 

Kdy: sobota 24. 10. 2015
Odjezd: 5,00 hodin

Zájemci se mohou přihlásit už nyní u p. Jiřiny Stellnerové (tel. číslo: 733 793 770).

pdfKompletní informace

Zábavné sportovní odpoledne - 26. června 2015

Sbor dobrovolných hasičů v Hamru ve spolupráci s Obcí Hamr pořádá pro děti v pátek dne 26. června 2015 „ZÁBAVNÉ SPORTOVNÍ ODPOLEDNE“.

Začátek je v 16,00 hodin na dětském hřišti v Hamru.
Pro děti jsou připraveny různé soutěže, mimo jiné i soutěže dovedností na jízdních kolech (děti, které se budou těchto soutěží účastnit, musí mít své kolo).
Občerstvení je zajištěno v areálu hřiště.

Dětský den v Hamru

V sobotu 30. 5. 2015 se sešli v Hamru v rámci Dětského dne pořádaného SDH Hamr ve spolupráci s obcí mladí hasiči, aby zde změřili své síly, dovednosti a um v 1. ročníku soutěže Pohár hamerského Soptíka v požárním útoku.
Do soutěže se zapojilo celkem sedm kolektivů mladších žáků a šest družstev žáků starších. Hamerským se nejvíce dařilo v kategorii starší žáci. Soutěž se vydařila a dětem z hasičských kolektivů se zde líbilo. Kolektivy na 1. místě převzaly putovní Pohár hamerského Soptíka a všichni zúčastnění vyjádřili naději, že se za rok opět na této soutěži v Hamru setkají.
Po ukončení hasičského klání následoval odpolední program dětského dne, kde se děti účastnily různých soutěží.
Večer pak děti procházely nočním pohádkovým lesem plným netradičních soutěží, které pro ně připravili dospělí hasiči, převlečení za pohádkové bytosti.

Za SDH Hamr, Jan Pumpr

Posezení ke dni matek

Sbor dobrovolných hasičů Hamr pořádá ve spolupráci s Obcí Hamr v sobotu 16. května 2015 od 19.00 hodin v Pensionu Hamr Posezení ke dni matek, které bude zpestřeno vystoupením „Hamerských poupat“, taneční skupinou SMILE a reprodukovanou hudbou.

Připraveno je malé občerstvení.
Přijďte se pobavit a zatancovat si.

Zikmundohraní v Rapšachu

Na věhlasném festivalu Zikmundohraní v Rapšachu vystoupili hasiči z Hamru. Nejmladší Soptíci se představili v zásahu na hořící byt a povodeň, jejich dospělí kolegové předvedli tanec miminek se svou paní učitelkou Josefínou a jako druhé vystoupení projekt Akvabely z Hamru 2. Programu se též zúčastnily mladé hasičky z Hamru, tancující ve skupině Smile, která je organizována Sdružením pro děti a mládež v Chumu u Třeboně.

Za SDH Hamr: Jan Pumpr

Stavění máje a pálení čarodějnic

SDH Hamr ve spolupráci s Obcí Hamr pořádá 30. 4. 2015 na hřišti od 18,00 hodin STAVĚNÍ MÁJE. Od 19,00 hodin proběhne PÁLENÍ ČARODĚJNIC. Masky čarodějnic budou ohodnoceny a odměněny malým dárkem.
Pro děti i dospělé je připraveno malé občerstvení zdarma.
Těšíme se na Vaši účast

Lampiónový průvod

SDH Hamr ve spolupráci s Obcí Hamr pořádá v pátek 8. 5. 2015 LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD. Sraz je v 19,30 hodin u budovy OÚ Hamr. Průvod projde obcí na hřiště, kde bude dětem poskytnuto malé občerstvení a zakončen bude malým ohňostrojem.

Srdečně zveme všechny občany a děti na tuto akci.

Velikonoční výzdoba prostranství u budovy OÚ Hamr

Týden před velikonočními  svátky  vyzdobili mladí hasiči z Hamru mladou břízku kraslicemi, které vyráběli různými technikami. Společně se svými staršími kolegy břízku umístili na prostranství před budovu OÚ Hamr. Dále zde umístili postavičky zvířátek pro toto období typické, vyrobené ze dřeva a ze sena.

Děti se již nemohou dočkat nadcházejících dvou dnů prázdnin a víkendové velikonoční koledy.

Za SDH Ham: Jan Pumpr, starosta SDH

Maškarní rej pro dospělé Majdalena

V sobotu 14. března 2015 se sešli příznivci zábavy v maskách v Majdaleně, kde dobrovolní hasiči z Hamru ve spolupráci s Obcí Hamr uspořádali 4. Maškarní rej pro dospělé. K tanci a poslechu hrála skupina FACE. Program byl zpestřen vystoupením dívčí taneční skupiny SMILE a tanečního souboru SDH Hamr s předtančením "Miminka" a AKVABELY z Hamru. U druhého předtančení jde o volné pokračování oblíbeného tanečního vystoupení z loňského roku, se kterým taneční soubor z Hamru navštívil různé společenské akce v okrese. Vystoupení byla přijata rozjásaným publikem a program pokračoval vyhodnocením deseti nejhezčích masek z celkového počtu přes sto zúčastněných návštěvníků v maškarních oblecích. Výhry z velké i malé soutěže o ceny nadchly přítomné a na hlavní ceně v podobě motorového kola mohl výherce předvést přímo na sále své řidičské umění.

Za SDH Hamr
Jan Pumpr, starosta SDH

Dětský karneval

V sobotu 21. března 2015 od 14.00 uspořádal SDH Hamr ve spolupráci s Obcí Hamr již 22. ročník dětského karnevalu, tentokrát v prostorách společenského kulturního domu v Majdaleně. Místo konání bylo vyzdobené balonky, květinami a girlandami již od předešlé soboty, kdy zde byl maškarní rej pro dospělé. Pro děti připravili pořadatelé předtančení skupinou Smile, ve které tancují i děvčata z hasičského kroužku a další předtančení provedla mladší děvčata z tanečního kroužku "první baletní krůčky" pod vedením paní Isabely Hančlové z Chlumu u Třeboně. Děti v maškarních úborech si zatancovaly a zasoutěžily. Mezi ty nejoblíbenější již tradičně patřily "židličkovaná" a malování rodičům na obličeje.

Okolo šesté hodiny večerní byl dětský karneval v Majdaleně ukončen s předsevzetím, že se příští rok opět v těchto prostorách uskuteční.

Za SDH Hamr: Jan Pumpr, starosta SDH

© 2023 Obec Hamr | Prohlášení o přístupnosti | Registr oznámení | Prohlášení o použití cookies
webdesign 2013 Vladislav Sochna | Administrace | Přihlášení