Mimořádná opatření pro občany - aktualizováno

Od 20. dubna 2020 jsou nově stanovené úřední hodiny v kanceláři OÚ Hamr: pdfPDF

Od 27. dubna 2020 je opět zprovozněna obecní knihovna: pdfPDF

NOUZOVÝ STAV je prodloužen do 17. května 2020. Pobývat na veřejně přístupných místech je možné v počtu 10 osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské činnosti, pohřbů. Nutné je zachovávat mezi osobami minimálně 2 metry odstup.
Všechna usnesení vlády přijatá v souvislosti s koronavirem jsou zveřejněna na elektronické úřední desce http://hamr.imunis.cz/edeska/ pod Značkou 19/2020, kde jsou aktuálně doplňována.
Manuál - Nouzový stav: pdfPDF
Rady a doporučení: pdfPDF

Pomoc občanům
• Obec Hamr pořídila pro domácnosti, v nichž se nachází senior ve věku 65 let a výše, dezinfekci na ruce. Dezinfekce je v rozprašovači a obdržíte ji zdarma. K vyzvednutí je v kanceláři OÚ Hamr, nejlépe v pondělí nebo ve středu. Po telefonické dohodě lze sjednat jiný termín či způsob předání.
• Nadále máme k dispozici ušité bavlněné roušky, zájemci si je mohou vyzvednout v kanceláři OÚ Hamr.
• V rámci Krajské pomoci zranitelným (KPZ) máme k dispozici omezený počet balíčků KPZ, pro lidi, které nemoc COVID – 19 ohrožuje nejvíce. Jde o osoby s poruchami imunity, srdečními obtížemi, onemocněním plic, onkologicky a jinak vážně nemocné. KPZ obsahuje 2 respirátory a jednorázové a textilní roušky. Lze si ji vyzvednout v kanceláři úřadu, a to i jinou osobou. Při vyzvedávání je nutné předložit občanský průkaz.
• Nadále nabízíme po dobu nouzového stavu nákup potravin, hygienických potřeb a dovoz léků občanům starším 60ti let a osobám, které si nemohou zajistit základní potraviny, tel. č. 384 797 236 nebo 725 467 763 – kancelář.

HARMONOGRAM nastavený vládou od 24. 4. 2020 - uvolnění podnikatelských a dalších činností, včetně opatření ve školách

Ordinační hodiny lékařů v Chlumu u Třeboně
Lékařské ordinace fungují v nouzovém režimu. Pacienti budou ošetřeni výhradně po předchozím telefonickém objednání
MUDr. Eva Hanyková: 384 797 321
MUDr. Jitka Válková: 384 797 406
MUDr. Marcela Jeřichová: 384 797 376 – ordinace je pro osobní návštěvy do odvolání uzavřena. Lékařku kontaktujte pouze telefonicky.

Vyjádření ČEVAK: pdfPDF

Jihočeská hospodářská komora: https://www.jhk.cz/koronavirus

Psychologická podpora
Hospicová péče sv. Kleofáše - 728 033 373, 731 435 187