Aktuální informace ke koronaviru-28.7.2020

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v Jihočeském kraji zasedal v pondělí 27. 7. 2020 Krizový štáb Jihočeského kraje.Vydal níže uvedená doporučení pro kraj a speciálně pro Prachaticko, které je od konce týdne nejvýznamnějším ohniskemnákazy COVID-19. Počet nemocných totiž udělal z Prachatic třetí nejsilnější republikové ohnisko hned za Jihlavou a Karvinou.

Pro Jihočeský kraj platí od úterní půlnoci tato opatření:

- Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zdravotnických zařízení, včetně lékáren
- Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb
- Nošení roušek na úřadech platí pro návštěvníky i pro zaměstnance při kontaktu s veřejností a při pohybu po budově

Doporučení:

Pro zvýšení bezpečnosti obyvatel kraje doporučujeme nosit roušky i v místech s větší koncentrací lidí (veřejná doprava, taxislužby či pošty, obchody a nákupní centra).

pdfMimořádné opatření Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (celé znění)
pdfRady a doporučení – souhrn

Co aktuálně platí plošně na celém území ČR

Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení mohou být nyní upravena lokálně rozhodnutím jednotlivých krajských hygienických stanic na základě konkrétní epidemiologické situace v regionu. Pro více informací sledujte webové stránky Ministerstva zdravotnictví a webové stránky příslušné krajské hygienické stanice.

Přehledné shrnutí aktuálních omezení naleznete i na https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/.